3. adventná nedeľa                                                                           13.12.2020

Liturgický prehľad:

Sv. Jána od kríža - kňaza a uč. Cirkvi, spom.

Čas sv. omše

Úmysel

Pondelok   1730

+Ján Bartek a rodičia Juraj a Apolónia

Utorok       1730

Poďakovanie za 60 rokov života a prosba za zdravie a pomoc do ďalších rokov aj pre rodinu a deti

Streda          705

+Rodina Mozolíková, Hriančíková a Vetešková

Štvrtok       1730

Za zdravie a Božiu pomoc Antona

Piatok        1730

+Jozef Janíček, Mária, rodina Janíčková, Zlochová a Zboranová

Sobota       1730

+Ján Panáček a  rodičia z obidvoch strán

Nedeľa        730

+Rudolf Matocha, rodičia a súrodenci

Nedeľa        930

Za farníkov

Nedeľa      1030

+Pavla a Jozef Plevák, rodina Hirtlová, Hoždorová, Humajová a Fabiánová

Spovedať sa bude vždy ½ hodiny pred sv. omšou.

Upratuje 3. skupina.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici vydal vyhlášku, týkajúcu sa aj nášho okresu, ktorá okrem iného stanovuje tiež obmedzenie počtu osôb na bohoslužbách. Maximálny počet môže byť 1 osoba na 15m2. Kapacitne v našom kostole (pokiaľ zoberieme do úvahy aj chórus a sakristiu) môže byť 32 osôb.

Aby sme zvládli túto situáciu bude potrebné opäť zaviesť lístkový systém, pričom okrem vigílnej sv. omše v sobotu večer bude pridaná ešte jedna v nedeľu o 930. Preto vás chcem požiadať, aby ste sa priebežne nahlasovali na jednotlivé nedeľné a sviatočné sv. omše pred, alebo po bohoslužbách v sakristii. Prednosť dostanú členovia rodiny, na ktorých úmysel sa  slúži sv. omša.

Chcem tiež požiadať seniorov nad 65 rokov a deti po 6. ročník ZŠ, aby sa zriekli účasti na nedeľných bohoslužbách a využívali bohoslužby počas týždňa.

Tieto usmernenia sa týkajú interiéra kostola a neriešia  exteriér.

Úmysly sv. omší na budúci polrok od dnes môžete nahlasovať za zosnulých, ktorí majú prvé a okrúhle výročia a tiež jubileá. Od nedele sv. Rodiny, ktorá bude za dva týždne sa budú zapisovať sv. omše do poradia s možnosťou uviesť približný termín odslúženia.